Zwolennicy Bitcoina i innych kryptowalut przysięgają, że jest to przyszłość pieniędzy. Strona przeciwna mówi, że jest zła i napędza ciemną sieć. Ci pomiędzy zwykle nie rozumieją Bitcoin lub po prostu nie dbają o to.
To, co jest pewne, to fakt, że Bitcoin stał się niemal każdym głównym nagłówkiem mediów na świecie. Niezależnie od tego, czy inwestujesz w Bitcoin, czy nie, powinieneś nauczyć się kilku podstaw (jeśli jeszcze tego nie robisz).
Czym jest Bitcoin?
Bitcoin jest innowacyjną, zdecentralizowaną, całkowicie cyfrową wirtualną walutą, która wykorzystuje do działania technologię p2p. Nie ma pośrednika. Ani organ centralny, ani scentralizowany bank nie są zaangażowane.
Waluta jest open source, co oznacza, że cały projekt jest publiczny. Nikt nie jest właścicielem ani nigdy nie będzie właścicielem Bitcoina.
Człowiek stojący za tym wszystkim
W 2008 roku twórca oprogramowania o imieniu Satoshi Nakamoto wydał system płatności elektronicznych. "Jego" pomysłem było stworzenie metody wymiany bez centralnego organu, która mogłaby być weryfikowalna i bezpieczna.
Satoshi Nakamoto to pseudonim. Nikt nie wie, kto to jest, co dało początek znacznej ilości wiedzy i legendy wokół twórcy Bitcoin.
Bez względu na to, co Media wydrukowały, w tym zdjęcia rzekomego Nakamoto, nikt właściwie wie.
Czy Bitcoin Jest Opłacalny?
Od Indii i Chin po RPA, Egipt, Wielką Brytanię i Kanadę, ludzie mówią o Bitcoinie od wieków. W grudniu 2017 Bitcoin był wart więcej niż złoto.
Co kilka dni cena rosła o tysiące dolarów, co doprowadziło do gwałtownego wzrostu liczby osób pragnących części akcji. Wokół bitcoina była ogromna bańka, a to była tylko kwestia czasu, zanim pęknie. Dziś jeden Bitcoin jest wart około $8,000.
Inną kwestią jest to, czy Bitcoin rzeczywiście ma jakąkolwiek wartość.
To w zasadzie kod komputerowy i ludzie nadali mu wartość.
Co się stanie, jeśli wszyscy będą chcieli wypłacić swoje Bitcoiny? Jak zmieniłaby się wtedy wartość? To rodzi pewne pytania dotyczące waluty.
Na plusie Bitcoina i innych kryptowalut może zarabiać mnóstwo pieniędzy. Tak długo, jak wdrożysz odpowiednią strategię i będziesz chciał na niej usiąść i zobaczyć, co się stanie.