Facebook
property of

W ramach rozbudowy oferty około-biurowej, w ubiegłym tygodniu oficjalnie udostępniliśmy pracownikom kompleksu biurowego, ale i okolicznym mieszkańcom, pierwszą w Polsce mobilną wersję tężni solankowej. Projekt ten wpisuje się w strategię marketingową IMMOFINANZ – właściciela kompleksu, oraz aktualny trend związany z rozwojem usług pro-zdrowotnych, popularnie nazywanych także wellness, dla sektora nieruchomości komercyjnych. Tężnia Zdrój™ (oficjalna nazwa tężni) w EMPARK-u jest realizowana we współpracy z firmą HealthDesk, tj. naszym partnerem biznesowym w zakresie świadczenia tego typu usług. Z okazji uruchomienia nowej usługi w EMPARK-u, zainicjowany został także cykl pokazów kina letniego „Przy Tężni”. Na pierwszym pokazie gościliśmy ponad 300 osób.

Pierwsza w Polsce mobilna wersja tężni solankowej stanęła w strefie letniej, między budynkami EMPARK-u 8 sierpnia i pozostanie w tym miejscu przez najbliższe trzy miesiące. Posiada ona ponad 6 metrów długości oraz 2,5 metra wysokości, a łącznie ze znajdującym się w niej roztworem solanki waży ponad 5 ton. Strefa najskuteczniejszego działania mgiełki solankowej wytwarzanej przez tężnię sięga promienia ok. 20 metrów, a tym samym z inhalacji (na specjalnie dedykowanych leżakach) w tym samym czasie może korzystać do 70 osób.

Mgiełka solankowa Tężni Zdrój™ bogata jest w cenne minerały takie, jak: sód, wapń, magnez, potas, żelazo i cynk. Dzięki temu, inhalacje wysokozmineralizowanym aerozolem pomagają w profilaktyce i leczeniu schorzeń oraz alergii górnych dróg oddechowych, nieżytu nosa, gardła i krtani, zapalenia zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia tętniczego i nerwicy wegetatywnej. Inhalacje pomagają również oczyścić drogi oddechowe oraz wspierają organizm człowieka w przypadku ogólnego wyczerpania i obniżenia odporności. Zalecana długość inhalacji to 30 minut.

Opublikuj na

Galeria